Close

Sharepoint Uygulamaları

Microsoft ürün ailesinin yeni üyelerinden birisi olan Sharepoint, yaklaşık 5 yıldır gerek kamu kurumlarında gerekse özel sektör kuruluşlarında kullanılan güvenilir, verimli bir yazılım platformudur. Sharepoint’i diğer platformlardan ayıran en temel özelliği, kolay kullanımı ve etkin çözüm anlayışıdır. Web tabanlı olan bu uygulama, MS SQL veri tabanı ile bir çok gereksinime hızlı ve etkin çözümler üretmektedir.

Sharepoint platformu üzerine geliştirilen birçok uygulamada, orta derecede yazılım bilgisi olan tüm kullanıcılar, yazılım üzerinde değişiklikler yapabilir, yüksek IT maliyetlerini ciddi oranda düşürebilirsiniz. Ayrıca, tüm Microsoft ailesi ürünlerle Microsoft Office, Microsoft Exchange Server ve Microsoft Birleşik İletişim dahil olmak üzere kullanmakta olduğunuz teknolojilerle sorunsuzca birlikte çalışır. Bu da kurum ve kuruluşlarda verimliliği arttırmaktadır.

Sharepoint uygulamalarının genel özellik ve avantajları:

  • Kolayca doküman yüklemenizi (sürükle bırak) sağlar.
  • Dokümanlarınızın arşivlenmesi, kolay erişimini sağlar. Gelişmiş indeksleme özelliği ile hızlı ve etkin erişime olanak sağlamaktadır.
  • Belgelerinizin tek bir noktadan yönetilmesini sağlar.
  • Gelişmiş erişim kontrolü ile bilgi ve belge güvenliğinin sağlar.
  • Dinamik iş akışları oluşturarak, dokümanların belirli süreçlerden sonra yayınlanmasını sağlar.
  • İntranet, extranet ve İnternet sitelerini yerinde veya bulut dahilinde tek bir platformda birleştirerek maliyetleri azaltmanızı sağlar.

Tüm yazılım ihtiyaçlarınız için, bizimle irtibata geçin, İşinizin Uzmanı Olun